LED zářivky a svítidla

Tisk PDF

LED zářivky

zarivky

Led zářivky slouží jako přímá náhrada za klasické fluorescenční zářivky. Nepotřebují žádné přídavné zařízení, jejich rozměry i patice jsou stejné jako u klasických zářivek. Vždy je ale třeba odebrat ze stávajícího svítidla startér nebo předřadník! LED trubice jsou určeny především do míst, kde se dlouhodobě svítí, jako např. výrobní provozovny, sklady, obchody, kanceláře, restaurace, hotely, nemocnice, sportoviště apod.

 

 

 

Oproti klasickým zářivkám mají LED zářivky mnoho výhod.

Nejvýznamnější jsou tyto:


Nízké energetické náklady vzhledem k tomu, že u klasických zářivek je třeba započítat kromě samotné trubice také odběr tlumivky či předřadníku (8-14W), je celková úspora u LED trubice 60-70 %.

Velmi dlouhá životnost  jelikož životnost LED SMD diod dosahuje až 50000 hodin a životnost klasické zářivky je přibližně 10 000 hodin, náklady na pořízení LED zářivky se sníží o 300-500 Kč. Jednodušeji řečeno - během životnosti jedné LED zářivky musíte koupit 5 klasických zářivek.

Okamžité rozsvícení    ihned po zapnutí se bez jakéhokoliv blikání rozsvítí na plný výkon
 LED trubicím nevadí ani časté vypínání a zapínání

Bez bručení a blikání  LED zářivky nebzučí, neblikají a nemají stroboskopický efekt

Žádné škodlivé záření    oproti klasickým zářivkám LED zářivky neprodukují UV ani IR záření

Nízká teplota    LED diody se zahřívají velmi málo - nehrozí možnost popálení
 minimální produkce tepla šetří náklady na provoz klimatizace

Bezpečná konstrukce  na rozdíl od běžných zářivek, které jsou křehké a snadno rozbitelné a při poranění hrozí zdravotní potíže z jedovatého luminoforu, LED zářivky mají bezpečnou a nerozbitnou konstrukci

Volitelná barva světla  teplá bílá: pro pohodu do domácností, restaurací
 bílá: odpovídá dennímu světlu pro příjemné pracovní prostředí
 studená bílá: pro vysoké rozlišení do technických prostor

Ekologické LED zářivky jsou k životnímu prostředí mnohem šetrnější než klasické zářivky, které obsahují řadu jedovatých látek a nejsou recyklovatelné. LED zářivky jsou zpětně odebírány v místě nákupu nebo ve sběrných dvorech a dále recyklovány.

 

 

Zobrazit produkty